Bylinky

“Všemocný Boh najprv vysial záhradu. A záhrada je naozaj tá najčistejšia ľudská radosť. Je najlepším osviežením ľudského ducha a vôňa kvetín je oveľa príjemnejšia vo voľnom priestore. Máte z nej väčší pôžitok , než len tak držať v ruke kvet”.

Francis Bacon

Chápanie významu bylín sa v posledných rokoch mení a vyvíja sa aj náš vzťah k rastlinám. Bylinky na nás nielen esteticky pôsobia, prehlbujú aj naše spojenie s prírodou a liečia mnohé neduhy. Sú súčasťou nášho každodenného života po celé stáročia. Čoraz viac ľudí vyhľadáva liečivé bylinky, z ktorých pripravujú zápary, obklady, kúpele…. Málokto z nás si uvedomí, že samotná chôdza po lúkach, lesoch a pasienkoch má na človeka liečivé účinky. Vdychujeme čerstvý vzduch, rozpíname pľúca, srdce a krvný obeh sa pri stúpaní do kopca prekrví a okysličí, nehovoriac o krásnom pocite z čerstvého vzduchu a nádhernej prírody…

Od skorej jari do neskorej jesene môžeme pri svojich potulkách prírodou nachádzať rôzne druhy liečivých rastlín, kríkov i stromov. Príroda nám ponúka rastlinky, ktoré si môžeme nazbierať a uskladniť na neskoršie použitie. Pozrite sa na našej stránke na niektoré z nich a spoznajte silné hojivé účinky týchto božích byliniek.

“Náš Stvoriteľ vo svojej priazni nechal vyrásť bylinku na každú chorobu: nevieme mu byť za to dosť vďační.”

Maria Treben

Telefón: +421 908 322 549
Fax:
Kalinčiakova 3
974 05 Banská Bystrica