Banková vákuová masáž

Banková vákuová masáž

Tento druh masáže je založený na podtlakovom princípe. Priložením nahriatej sklenenej banky na kožu vzniká na pokožke podtlak, ktorý pôsobí na svalstvo, spojivové tkanivá, na cievny a nervový systém. Podtlakom sa aktivujú kapiláry – vlásočnice, čím sa na tomto mieste zvýši prívod krvi a kyslíka. Výsledkom je rýchla regenerácia svalstva a tkaniva, čo napomáha vytiahnutiu škodlivín na povrch a jeho následnému vylúčeniu. Počas bankovania docháza k vzniku podkožných hematómov avšak tieto hematómy spôsobené bankami nie sú spravidla  sprevádzané bolesťou. Zaujímavé, že krvný výron sa  vytvorí  len v prípade reflexnej odozvy tela a to znamená, len v prípade ochorenia príslušného telesného orgánu alebo systému. Preto sa dá bankovanie dobre použiť i v prípade diagnostikovania.

Účinky bankovania: detoxikácia, zlepšenie lymfatického a krvného obehu, obnova funkcie nervového systému a pohybového ústrojenstva, odstránenie bolesti, eliminácia zápalov, uvoľnenie spazmov a nadmernej stuhnutosti svalov….

V našom štúdiu ponúkame možnosť využitia sklených baniek, ale aj plastových baniek, ktoré sa môžu zdať pre vás bezpečnejšie. Je na klientovi, pre ktoré sa rozhodne. Sme ústretoví, pretože nám záleží na Vašom pohodlí a oddychu.

Telefón: +421 908 322 549
Fax:
Kalinčiakova 3
974 05 Banská Bystrica