Farby

Či už premýšľate nad tým, akou farbou vymaľovať izbu či kanceláriu, alebo hľadáte spôsob ako na renováciu obchodných priestorov, vybrané farby môžu zvýšiť  šance na dosiahnutie vašich osobných i obchodných cieľov. Farba výrazne ovplyvňuje ľudské emócie a správanie. Ak chcete dosiahnuť harmóniu, pochopenie základov psychológie farieb vám pomôže vytvoriť priestor, ktorý bude maximalizovať váš ​​potenciál. Farby vo feng šuej majú súvis s piatimi prvkami.

Zelená – je drevo, farba východu, draka, jari. Jej vlastnosťou je posilniť obeh krvi a imunitný systém. Predstavuje rast, čerstvosť, je príjemná, uvoľňuje a upokojuje.

Svetlozelená má súvis so snom. Je vhodná do spální. Tam navracia sny a znovuzačínanie. Používa sa aj do obývačiek izieb a kúpeľní. Netreba používať tmavozelenú, pretože stagnuje.

Červená –  oheň, juh, červený fénix a leto. Ak je ružová, alebo broskyňová, je mimoriadne príjemná. Predstavuje radosť, vitalitu, staroružová upokojuje, mierni. Červená má súvis s reprodukčnými orgánmi. Príliš červená spôsobuje agresivitu a hnev. Podobá sa na hnedú, všetky tieto odtiene napomáhajú priateľstvu. Ak červená smeruje k hnedej, nazývame ju sienna. Červená aj sienna sú vhodné do obývačky.

Žltá – zem, stred. Prenikavá žltá nie je dobrá, lepšia je tlmená banánova, alebo vanilková – vhodná do kuchyne. Naklonená je priateľstvu. Nie je vhodná do obývačky, kúpeľne, ani spálne.

Biela – kov, západ, tiger. V Číne je smútočná farba. Jasná, čistá, podporuje istotu. V odtieňoch do zlata alebo strieborna znamená stabilitu. Ak je veľa bielej, symbolizuje strnulosť a tvrdosť. Nie je vhodná použitá v čistom stave, treba ju skombinovať. Biela kuchyňa je studená, okrová je teplá a dodá teplo všeobecne.

Čierna – voda, sever, korytnačka a zima. Priraďuje sa k tmavomodrej a svetlomodrej. Svetlomodrá je použiteľnejšia, ale ľudia sa pozerajú viac dozadu a nemajú istotu. Sever je chlad a ponorenie sa.

Oranžová – s mierou je vhodná do každej miestnosti. Netreba však používať silný odtieň, pretože znamená zlosť.

Farby závisia od vkusu a módy. Môžme ich ovplyvniť podľa nášho prvku, ku ktorému patríme. Doma sa však vyhýbajme čiernej a bielej.

Telefón: +421 908 322 549
Fax:
Kalinčiakova 3
974 05 Banská Bystrica